Nenechte se odradit špatnou zkušeností s jazykovými kurzy. Vyberte si lepší!

špatné zkušenosti bez-jazykovky.cz

Uvažujete nad jazykovým kurzem, ale váháte, protože vás odradil negativní názor někoho, kdo jej absolvoval? Nebo už jste dokonce nějakým kurzem sami prošli a říkáte si, že po takové zkušenosti už nikdy? Nenechte se odradit! Prozradíme vám, jak si vybrat dobrý kurz a hlavně kvalitního lektora.

 

Co je vlastně „špatná zkušenost s jazykovým kurzem“? Pro každého to znamená něco jiného – někomu nevyhovují metody výuky lektora, jiný nechápe jeho výklad, dalšímu je lektor nesympatický…

Jestliže vy sami máte takovou zkušenost a z toho důvodu už se vám do dalšího kurzu investovat nechce, pak vězte, že všechny jazykovky a všichni lektoři nejsou stejní a určitě si můžete vybrat toho, který vás naučí.

Pokud se jedná o subjektivní názory někoho jiného, je otázka, jestli na ně brát ohled. Jestliže byl lektor nesympatický člověku, který napsal hanlivý komentář na internetu, nemusí to znamenat, že bude nesympatický i vám a že vás nic nenaučí.

 

Za zkoušku nic nedáte

Nejlepší je udělat si vlastní názor, a to tak, že si kurz nebo lektora ‚vyzkoušíte‘ na bezplatné ukázkové hodině. Zdá se vám to nemožné? Tomáš Nábělek, zakladatel bez-jazykovky.cz, s tím má dobrou zkušenost. „Když jsem před lety sháněl lektora angličtiny, oslovil jsem vybrané uchazeče s otázkou, jestli by byli ochotni dát mi ukázkovou hodinu zdarma. Nikdo z nich neodmítl,“ říká Tomáš Nábělek.

Pokud tedy sháníte lektora, nebojte se postupovat stejně. Když vás některý ze zvolených adeptů odmítne, může to pro vás být určitý signál. Ale samozřejmě to nic znamenat nemusí – učitel možná jen nechce ztrácet čas, protože jeho čas jsou peníze. Když vám ale vyhoví druhý, třetí a ti další, pak vás jeho odmítnutí trápit nemusí.

Podobně můžete postupovat při výběru jazykové školy nebo kurzu. Buď si na internetu (lépe v nezávislých zdrojích než na stránkách samotné jazykovky) pročtěte názory a zkušenosti absolventů, nebo se zkuste zeptat, jestli škola nabízí ukázkové lekce zdarma.

 

Prověřte si kurz i lektora!

Portál bez-jazykovky.cz není jazyková škola, jak už jeho název napovídá, ale zprostředkovatel jazykových kurzů. Lektorům, kteří ke spolupráci byli vybráni na základě výběrového řízení, zprostředkovává prodej jejich kurzů a prostory pro jejich konání. Na jeho stránkách tak můžete najít seznam lektorů a např. i rozhovory s nimi, na jejichž základě si můžete udělat první úsudek. Jakmile si vyberete svého ‚favorita‘, můžete se přijít podívat do jeho hodiny a rozhodnout se, jestli se do jeho kurzu zapíšete.

Tagy: