Nejlevnější povinné ručení

Pomozte seniorům a onkologicky nemocným! Zapojte se do benefiční akce Pomáháme v parku!

banner web Pomáháme v parku

Co má společného výuka cizích jazyků s pomocí seniorům a onkologickým pacientům? Benefiční akci s názvem Pomáháme v parku. Přijďte se druhý a třetí srpnový víkend přiučit základům angličtiny, němčiny nebo ruštiny na zábavné benefiční kurzy do Smetanových sadů na výstavišti Flora Olomouc! Pobavíte se, rozšíříte si jazykové obzory a pomůžete těm, kteří to nejvíc potřebují!

 

Nevšední událost, kterou pořádá jazykový portál bez-jazykovky.cz, si klade za cíl vybrat peníze na pomoc veřejně prospěšným organizacím Amelie Olomouc a Dům seniorů Pohoda Chválkovice.

Tyto dvě organizace jsme si vybrali proto, že se obě věnují lidem, kteří se nacházejí v  etapě života, v níž jsou odkázáni na pomoc ostatních. Amelie pomáhá onkologickým pacientům a jejich rodinám, poskytuje jim poradenské služby a zajišťuje různé aktivity. Domov seniorů Pohoda zase pečuje o klienty a klientky, kteří z důvodu vysokého věku nebo horšího zdravotního stavu nejsou schopni se sami o sebe postarat. Člověk nikdy neví, do jaké situace se dostane nebo jak na tom bude ve stáří. Proto chceme pomoc směřovat právě do zdravotní a sociální oblasti.

Zábavné benefiční jazykové kurzy se budou konat u altánu ve Smetanových sadech u výstaviště Flora Olomouc o víkendech od 7. do 9. srpna a od 14. do 16. srpna, vždy mezi 18:00 a 19:30. „Park jsme si k pořádání této události vybrali proto, že je to místo pro odpočinek, setkávání, ale také pro zábavu a učení. A proč se v pěkném letním počasí zavírat někde v učebnách, že?“ vysvětluje s úsměvem Tomáš Nábělek.

 

Jak můžete přispět Vy?

Stačí, když sobě nebo někomu ze svých blízkých zakoupíte benefiční kurz cizího jazyka, který se v parku uskuteční v uvedených termínech. Plná cena kurzu, kterou zaplatíte, bude rozdělena mezi Amelii a Dům seniorů Pohoda. „Benefiční kurzy budou přínosné pro obě strany – pro organizace Amelie a Pohoda, které získají finance na svou činnost, i pro účastníky, kteří se pobaví a něčemu přiučí. A kdo ví, možná při výuce v parku zjistí, že je pro ně výuka přínosná, a objeví novou a zajímavou náplň svého volného času,“ říká Tomáš Nábělek.

 

Kdo se může zapojit?

Zapojit se může opravdu každý, bez ohledu na to, zdali nějaký jazyk ovládá, nebo ne, a jestli se chce, nebo nechce nějaké řeči přiučit. Účelem této akce je především nasbírat peníze pro Amelii a Pohodu, což návštěvníci naplní tím, že si jazykový kurz v parku zakoupí.

Samozřejmě, že když se v daném termínu dostaví, budou se moci zapojit do opravdového kurzu, během kterého se zábavnou formou přiučí základům vybraného cizího jazyka, získají tipy pro usnadnění další výuky a dozví se pár zajímavostí z určité země. Zakoupení kurzu má ale smysl i tehdy, jestliže se na něj zájemci nedostanou – zaplacená částka půjde na dobročinné účely bez ohledu na to, jestli na výuku přijdou, nebo ne.

Zřídili jsme speciální web pomahamevparku.cz, na kterém lidé najdou veškeré informace o tom, jak se mohou zapojit, co jim účast přinese, a hlavně – co jejich účast přinese organizacím Amelie a Domovu seniorů Pohoda,“ dodává Tomáš Nábělek.

Pořadatelé by z benefičních kurzů cizích jazyků rádi učinili tradici. Pokud se první ročník vydaří, příští rok uspořádají další.

Proto přijďte a pomáhejte s námi!

Více informací najdete na www.pomahamevparku.cz