Nejlevnější povinné ručení

Portál bez-jazykovky.cz propojí zájemce o studium cizích jazyků s kvalitními lektory

Zrodil se nový projekt – projekt, který dost možná bude malou revolucí v zájmové výuce cizích jazyků a jazykových kurzech. O tom, co portál bez-jazykovky.cz přinese studentům i samotným lektorům nového a jak se zrodila myšlenka efektivnější a zábavnější výuky jazyků, nám více prozradil její autor Tomáš Nábělek.

 

Povězte nám, co je projekt bez-jazykovky.cz a v čem se liší od běžných jazykových kurzů?

Nejsme jazyková škola, jsme osobní zprostředkovatel jazykových kurzů. Zajišťujeme jazykové kurzy přímo s lektorem, bez jazykové školy. A v čem se lišíme od ostatních? V běžných jazykových školách si zákazník víceméně kupuje kurz s lektorem, s kterým se seznámí až na první hodině výuky. U nás si zákazník (nebo student) nekupuje kurz, ale hledá si vhodného lektora – jeho osobnost, jeho učitelské schopnosti, jeho příběh. Zákazník zkrátka dopředu ví, kdo ho bude učit. Plánujeme videoukázky z výuky a rozhovory, podle kterých si každý bude moci vybrat lektora podle sympatií, znalostí, zkušeností a jeho životního příběhu. V tom je ten zásadní rozdíl – zákazník si může vybrat lektora a kurz podle svého gusta.

 

V čem spočívá pro studující (potažmo i lektory) výhoda výuky „bez jazykovky.cz“?

My lektory nabádáme, aby sestavovali kurzy, které je samotné budou bavit – aby učili pouze to, co je skutečně baví. Studenti tak u nás najdou opravdu nevšedně pojaté kurzy. Např. lektorka němčiny, která pracovala několik let jako zdravotní sestra, má naprosto originální kurz – chce učit němčinu pro zdravotní personál. Jiná lektorka chce učit angličtinu pro seniory a tak bych mohl pokračovat. Zkrátka lektor určuje, co chce učit. Někteří lektoři na nás koukali jako zjara, že tohle ještě neslyšeli. Tam, kde učili dříve, jim říkávali: “Tady je kurz a budeš ho učit tak a tak, tečka.” Myslím, že svobodné pojetí podle zaměření a zkušeností lektora je obrovským benefitem pro obě strany – pro studenty i lektory.

 

Kdo jsou Vaši lektoři? Podle čeho je vybíráte?

Lektoři, kteří s námi spolupracují, jsou zpravidla vysoce kvalifikovaní lidé, učitelé s letitou praxí. Jde o námi prověřené profesionály, kteří procházejí několikastupňovým výběrovým řízením, přičemž v týmu, který uchazeče posuzuje, máme lektora angličtiny. Navíc externě spolupracujeme s pedagogy a lektory dalších jazyků z Univerzity Palackého v Olomouci, kteří nám pomáhají s výběrem TOP lektorů.

 

Takže lektorem se může stát jen ten, kdo přímo vám prokáže své kvality?

Ano, lektorem projektu bez-jazykovky.cz může být jen člověk, který splňuje naše přísná kritéria a projde výběrovým řízením.

 

Jak a z čeho vlastně vzešla myšlenka na vytvoření projektu bez-jazykovky.cz?

Musím se přiznat, že jsem na tom s jazyky nikdy nebyl moc dobře. V mém předchozím a zároveň stále současném podnikání jsem se potřeboval naučit anglický jazyk v relativně krátké době. Začal jsem hledat lektora, až jsem našel rodilého mluvčího anglického jazyka. Při jedné z hodin jsme se bavili o podnikání, marketingu a také o tom, jak hledat nové zákazníky. Já jsem si v tu chvíli uvědomil, že by mě bavilo hledat studenty pro mého lektora za pomocí internetu, neboť internet využívám i pro své druhé podnikání. Společně jsme se domluvili na prvních kurzech angličtiny a já si říkal, proč tuto službu nenabídnout dalším lektorům. Takhle nějak vznikl portál bez-jazykovky.cz.

 

Zdá se, že máte řadu podnikatelských aktivit. Jak se to slučuje s Vaším osobním životem?

Můj osobní život je má rodina. Máme tři děti, roční dvojčata a čtyřletého syna. Naše děti nám dávají opravdu hodně zabrat, obzvláště pak dvojčata, a na práci tak nezbývá mnoho času. Přes den pracuji cca 5-6 hodin a zbytek času věnuji své rodině. V noci pak nastupuji na svou druhou šichtu 🙂 Kdo se chce pobavit, může se podívat na mé video “MOJE NOC S DVOJČATY”.

 

Jak to děláte, že se Vám daří během šesti hodin denně zvládnout všechno, čemu se věnujete?

Věnuji se pouze těm úkolům, o kterých si myslím, že jsou nejdůležitější. Ostatní úkoly deleguji na své kolegy a některé úkoly musí jednoduše počkat. Mnohdy se pak stane, že úkoly, které musí počkat, se vyřeší tak nějak samy, nebo prostě vyšumí. A díky tomuto tzv. vyšumění jsem si uvědomil, že až 80 % všech úkolů, emailů a telefonátů jsou pouze zloději našeho času, který bychom mohli věnovat zajímavějším činnostem. V mém případě to je rodina.

 

Něco asi přece jen občas musíte oželet – některé koníčky, zábavu… Nebo ne? Čemu všemu se kromě rodiny a práce věnujete?

To bude rychlá odpověď. Práce je můj koníček. Kromě práce a mé rodiny se tedy nevěnuji už ničemu, protože mi na to nezbývá čas. To mě přivádí na otázku, proč vlastně pracuji tolik hodin denně…? 🙂